وبلاگ طراحی سایت
 

در این بخش به جدیدترین مطالب و مقالات در خصوص طراحی سایت دسترسی خواهید داشت

 
 

حذف URL های سایت از موتورهای جستجو

حذف URL های سایت از موتورهای جستجو

 برداشتن URL طراحی سایت از جستجو چگونه است

چگونه می توان URL موجود در طراحی سایت خود را از موتور جستجو پاک نمود. بعبارتی فرض نمایید درصدد می باشید موتورهای جستجو به هر دلیلی دسترسی به صفحه ای از طراحی وب سایت شما را نداشته باشند. بدین مقصود می بایست صفحه مورد نظر را  از دسترسی موتور جستجو مسدود نمایید. در ادامه به توضیح نحوه برداشتن URL صفحه از موتور جستجو خواهیم پرداخت.

فایل robots.txt در مسدود نمودن صفحه طراحی سایت

فایل robots.txt فایل متنی ساده می باشد که به موتورهای جستجو دسترسی یا عدم دسترسی به دایرکتوری های خاص را بیان می نماید. کاوش در صفحات طراحی سایت می تواند به واسط مشخص نمودن دایرکتوری در فایل robots.txt مسدود شود.

User-agent: *

Disallow: /private.htm

Disallow: /offlimits/

در دستور درج شده در بالا اجازه دسترسی به صفحه  private.htm را از موتورهای جستجو مسدود شده و همچنین اجازه دسترسی به تمامی صفحات موجود در طراحی سایت در دایرکتوری /offlimits/ از موتورهای جستجو گرفته شده است. بدین نحوه شما می توانید صفحات خاص را از طراحی وب سایت خود به منظور عدم نمایش در موتور جستجو انتخاب نماید. حتی می توانید نوع کاربر را از دسترسی به صفحات سایت مسدود نمایید. بدین معنا که می توانید ربات های گوگل را از دسترسی به صفحات سایت خود مسدود نمایید و تحت این شرایط گوگل و دیگر موتورهای جستجو نمی توانند در صفحات طراحی سایت شما کاوش نمایند و در صفحه نتایج جستجو به نمایش بگذارند که عدم عملکرد سئو سایت را دربرمیدارد.

سایر نوشته ها توسط مدیر محتوا | دوشنبه 31 خرداد 1395 |کلمات کلیدی: Robots.txt ، robots ، مسدود کردن دسترسی گوگل به سایت
47 | رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
|
0رأی موافق 0رأی مخالف
| چاپ
مدیر محتوا

ما در بخش وبلاگ استودیو صفر و یک بهترین مطالب آموزشی و مرتبط با طراحی سایت را برای شما فراهم کرده‌ایم.

تماس با نویسنده
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

ارتباط با نویسنده

x
دی ان ان