وبلاگ طراحی سایت
 

در این بخش به جدیدترین مطالب و مقالات در خصوص طراحی سایت دسترسی خواهید داشت

 
 

روشی برای افزايش امنيت در وب سايت ها با استفاده از محدود و مخفی كردن اطلاعات

روشی برای افزايش امنيت در وب سايت ها با استفاده از محدود و مخفی كردن اطلاعات

همواره وب سایت‌ها در معرض انواع حملات جدید و ناشناخته هستند بنابراین امنیت در وب سایت‌ها، امروزه یكی از چالش‌های اساسی مدیران شبكه است. اطلاعات موجود در وب سایت‌ها باید از دست‌یابی افراد غیرمجاز كه نفوذگر نامیده می‌شوند و مجوز دستیابی به داده ها را ندارند، محافظت شود.

یكی از راه كارهای امنیتی در وبسایتها، استفاده از مكانیزم احراز هویت است كه این مكانیزم در وبسایتها برای مدیریت و کنترل دسترسی كاربران به کار میرود اما ممكن است نفوذگر، با حمله و دستکاری در پیام، هویت اصلی خود را جعل كرده و به صورت غیر مجاز با ورود به وب سایت به اطلاعات دستیابی داشته باشد.

در این روش در پایگاه داده، اطلاعات مدیر به صورت كد شده، ذخیره می‌شود و مدیر هم‌چنین در بخش ورود به سیستم آن رمز را وارد می‌کند تا منوی فرم مدیریت فعال شود و با كلیک بر روی آن به سرور دیگر كه بخش مدیریت فایل‌ها در آن قرار دارد انتقال داده می‌شود، بدین صورت كه در فرم مدیریت باز هم سؤال امنیتی و احراز هویت در لایه های مختلف داده خواهد شد كه تنها درصورت درست بودن همه موارد، امكان دست‌یابی به برنامه‌ها با توجه به مجوزهای تعریف شده، فراهم میشود كه موجب دسترسیپذیری كابران و مدیران تأیید شده و ایجاد امنیت بالاتر دروب سایت‌ها خواهد شد.

سایر نوشته ها توسط مدیر محتوا | ﺳﻪشنبه 01 تیر 1395 |کلمات کلیدی: امنیت وبسایت ، احراز هویت ، هک سایت
155 | رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
|
0رأی موافق 0رأی مخالف
| چاپ
مدیر محتوا

ما در بخش وبلاگ استودیو صفر و یک بهترین مطالب آموزشی و مرتبط با طراحی سایت را برای شما فراهم کرده‌ایم.

تماس با نویسنده
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

ارتباط با نویسنده

x
دی ان ان