وبلاگ طراحی سایت
 

در این بخش به جدیدترین مطالب و مقالات در خصوص طراحی سایت دسترسی خواهید داشت

 
 

8 اشتباه در طراحی سایت

8 اشتباه در طراحی سایت

اشتباهات رایجی در طراحی سایت اتفاق می افتد که در سئو سایت تاثیر منفی می گذارد.

یک طراحی سایت خوب و استاندارد حالتی می باشد که تمام نکاتی که موجب رضایت کاربران می شود را در وب سایت رعایت نماید و مواردی که موجب نارضایتی کاربر می شود را از طراحی سایت دور نماید. در این مقاله از استودیو صفر و یک بزرگ‌ترین اشتباهاتی که اغلب در طراحی سایت اتفاق می‌افتد و موجب آسیب‌های فراوان به سئوی سایت می شود را برای شما گرد هم آورده ایم.

 1. قرار دادن فایل PDF برای مطالعه آنلاین
  اغلب کاربران از اینکه در جستجوی وب سایت ها صفحات PDF را همانند یک صفه وب مشاهده می‌کنند ناراضی هستند. فایل PDF مناسب پرینت گرفتن و همچنین قرار دادن مقالات بسیار طولانی مناسب می باشد. لذا این نکته را در طراحی سایت خود مورد توجه ویژه قرار دهید.

 2. عدم تغییر رنگ لینک های بازدیدشده
  تغییر رنگ لینک های بازدیدشده عامل خوبی برای فهم موقعیت فعلی کاربر می باشد. دانستن موقعیت فعلی و قبلی موجب تصمیم گیری بهتر در خصوص گام های آتی خواهد شد. لینک ها از مهم‌ترین فاکتورهای جهت دهی در طراحی وب سایت می باشند و متمایز نمودن لینک های بازدید شده در بازدید دوباره از سایت کمک کننده خواهد بود.

 3. نمایش متن در استایل غیرجذاب
  متن درج شده در صفحات سایت نمی بایست از دید کاربر خسته کننده و یکنواخت باشد. استفاده از لیست بالت شده ، کلمات کلیدی های هایلایت شده، گذاشتن هدرها، پاراگراف های کوتاه موجب نمایش استایل جذاب از محتوا خواهد شد.

 4. عدم استفاده از سایز فونت یکسان
  استایل css  صفحات وب سایت در جذب نمودن کاربر قدرت فروانی دارد. تغییر بسیار زیاد در سایز فونت ها و یا نوع فونت های استفاده شده در صفحه، موجب ناهمگونی صفحه وب سایت می شود. استفاده از فونت های بسیار ریز و یا بسیار بزرگ جلوه نامناسبی در طراحی سایت ما بوجود می آورد.

 5. عدم نمایش عنوان صفحه در موتور جستجو
  جستجو مهم ترین فاکتور در نمایش صفحات موجود در طراحی وب سایت ما می باشد و مهم ترین فاکتور دسترسی کابران سایت به صفحات ما می باشد. عنوان صفحه که در تگ  <title> قرار می گیرد با عنوانی که کاربر در صفحه مشاهده می کند می بایست یکسان باشد. موتور جستجو اغلب 66 کاراکتر اولیه را در تگ عنوان به نمایش می گذارد. فلذا درج توضیحی اولیه از صفحه در جلب نظر کابر به سمت صفحه سایت شما بسیار اثرگذار می باشد.

 6. هر متن و کادری که تبلیغات بنظر آید.
  استفاده از تبلیغات زیاد و یا پاپ آپ ها موجب نارضایتی کاربر وب سایت شما می شود. این نارضایتی کاربرن در سئو سایت شما تاثیر منفی خود را می گذارد.

 7. نمایش در تب جدید
  نمایش صفحات در تب جدید مرورگر از نظر کاربر به نوعی اختلال به نظر می‌آید و در نظر داشتن این نکته تاثیر فراوانی دارد.

 8. عدم پاسخگویی به سوالات کاربران
  در طراحی وب سایت خود می بایست فضایی را برای کاربران به منظور پرسش سوالات و نیز پاسخگویی متقابل خودتان در نظر گرفته باشید.

طراحی سایت قوی حالتی می باشد که تمام نکاتی که موجب جلب رضایت کاربران می شود را در وب سایت رعایت نموده و مواردی که موجب نارضایتی کاربران می شود را از طراحی وب سایت خود دور نماییم. در نظر گرفتن این موارد در سئو وب سایت شما تاثیر فروانی دارد.

سایر نوشته ها توسط مدیر محتوا | پنجشنبه 31 خرداد 1397 |کلمات کلیدی: طراحی سایت ، اشتباهات طراحی سایت ، تاثیر طراحی سایت در سئو
89 | رتبه بندی این مطلب:
5/0
|
0رأی موافق 0رأی مخالف
| چاپ
مدیر محتوا

ما در بخش وبلاگ استودیو صفر و یک بهترین مطالب آموزشی و مرتبط با طراحی سایت را برای شما فراهم کرده‌ایم.

تماس با نویسنده
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

ارتباط با نویسنده

x
دی ان ان